نام :
ایمیل :
متن پیام

پرسش و پاسخ هاکیومرث

با سلام و خسته نباشید و با تشکر از مطالب مفیدتون در سایت.آقای دکتر برای کسی که هیچ دندانی در فکش ندارد چندتا ایمپلنت تیاز دارد و هزینه اش حدودا چقدر میشه؟ممنون

درود بر شما.اگر بیماری هیچ دندانی در فکش ندلشته باشد، در فک پایین 6 ایمپلنت و در فک بالا معمولا بین 6 تا 8 ایمپلنت نیاز دارد.و روی این تعداد ایمپلنت در هر فک بین 12 تا 14 روکش طراحی میشود.هزینه آن بستگی به نوع برند انتخابی ایمپلنت و نیز جنس روکش(زیرکونیوم یا PFM) متفاوت است و می تواند در هر فک بین20 تا 30 میلیون باشد.

nasrin b

سلام خدمت آقای دکتر.من میخواهم چند تا از دندانهای جلویم را لامینت کنم به نظر شما لامینت کامپوزیتی انجام بدم یا سرامیکی؟کدوم کمتر به دندونام آسیب میزنه؟ ممنون از پاسخگویتون

با سلام و درود بر شما.در لامینت کامپوزیتی نیازی به تراش دندانها نیست هرچند که میزان تراش در لامینت سرامیکی نیز بسیار کم و ناچیز است.البته درخشندگی و طول عمر لامینت سرامیکی بیشتر می باشد.در بخش نمونه کارها می توانید ایندو را با هم مقایسه کنید.نوشتاری هم در این سایت در بخش نوشتارها درباره طراحی لبخند آورده شده است که می تواند به شما کمک کند.

سعید

سلام ،من یکی از دندانهایم را از دست داده ام به نظر شما چیکار باید بکنم،چه روشی برای من مفیدتر است؟با تشکر

درود بر شما.برای بیماری که یکی از دندانهایش را از دست داده و میخواهد که آن را جایگزین کند دو راه دارد: یا باید با بریج(پل) و روکش آن را جایگزین کند که اینکار نیاز به تراش دنداهای کناری آن دارد و یا اینکه باید با کاشت دندان(ایمپلنت) آن را جایگزین کند که در این روش نیازی به تراش دندانهای کناری بیمار نیست و بنابراین روشی بدون آسیب می باشد.همچنین کاشت دندان روشی ماندگارتر و کاراتر می باشد.

فرزاد

سلام آقای دکتر،ایمپلنت به روش پانچ یعنی چی و چه مزیتی دارد؟ممنون

درود بر شما.ایمپلنت به روش پانچ روشی از جراحی ایمپلنت است که لثه بیمار برش داده نمی شود(روش بدون فلپ یا Flapless) و در نتیجه بخیه هم زده نمی شود،بنابراین با کمترین میزان درد و تورم و خونریزی همراه است .در این روش بیمار نیاز به دوره استراحت پس از جراحی ندارد و مدت زمان اتتظار برای روکش گذاری پس از جراحی هم به نصف کاهش می یابد.

خدمات

آفرینش لبخندی زیبا

بیمارانی که خواهان دندانهایی زیبا و به دنبال آن لبخندی زیبا می باشند و از سویی نمی خواهند که درمان ارتودنسی نمایند، می توانند با روشهایی ویژه (وینیرهای کامپوزیتی یا پرسلند) دندانهای ناهماهنگ خود را آراسته و لبخندی زیبا به دست آورند. از برتری های این روش تراش نخوردن دندانها و یا کمترین اندازه تراش میباشد که روشی بدون زیان و آسیب به دندانها می باشد.

ایمپلنت با جراحی و بدون نیاز به جراحی

امروزه برای جایگزینی دندان های از دست رفته، دیگر نیازی به تراش دندان های کناری بیمار و روکش آن دندان ها (پروتز) نمی باشد بلکه می توان با گذاشتن یک ایمپلنت، دندان از دست رفته را جایگزین کرد. اگرچه در نگاه نخست هزینه این درمان کمی بیشتر برآورد می شود ولی اگر از دید کاربردی به آن نگاه شود، دیده می شود که این اندک هزینه بیشتر به سود بیمار بوده و آسیب و زیان کمتر به دندان های بیمار وارد می شود. از سویی ایمپلنت یا کاشت دندان به نگهداری استخوان و جلوگیری از کاهش اندازه آن در گذر زمان کمک می کند.

ارتودنسی با روش MBT و براکت های سرامیکی

روش MBT روشی است که در آن با بهره جوبی از براکت های ساخته شده با فناوری رایانه ای، زمان درمان کاهش می یابد که این آسودگی و کاهش هزینه را برای بیمار در پی خواهد داشت. از سویی بیمار هرچه زودتر با پایان درمان، به بهداشت روزمره خود برمی گردد و ریسک پوسیدگی دندان ها کاهش می یابد.

درمان ریشه دندان

درمان ریشه به معنای خارج کردن عصب یک دندان، تمیز کردن و شکل دادن به فضای کانال است و در آخر نیز جهت ممانعت از ورود میکروب و باکتری به عصب دندان باید دندان را پر کنند. درمان ریشه به این جهت انجام می شود که دندان را هرچند بدون عصب زنده داخل دهان داشته باشیم و در کنار آن نیز در زمان خوردن درد نداشته باشیم.

جراحی لثه و دندان عقل

در طول عمر تغییرات بسیاری در حفره دهان رخ می‌دهد. یکی از مهم‌ترین رویدادهای دندانی که معمولاً در بازه سنی 17 تا 21 سالگی اتفاق می‌افتد، درآمدن دندان‌های آسیاب سوم است که به دلیل رویش در سنین بالاتر و دوران بلوغ به دندان عقل معروفند.
پیام پزشکی دکتر بهروزی

خواهشمندیم برای بهداشت بیشتر و کاهش انتقال عفونت ، قبل از درمان دهان خود را مسواک زده ویا با دهان شویه شستشو نمایید.